ניקוי מזרנים

מזרן השינה שלנו, שעליו אנו מעבירים כשליש מחיינו, הוא המקום בו אנו נמצאים במגע גופני מלא למשך שעות רבות מדי יום.

המזרן סופג הכל כפי שאני אוהב להגיד שכן במשך חיי המזרן אצלנו הוא יצבור כתמים, זיעה, נוזלי גוף וכו’.

כל אלו בתוספת האבק שבאוויר וקרדיט האבק האוהבת להתארח במזרן שלנו כדיירת קבע. הרי שיש לכם גן עדן של חיידקים עליו אתם ישנים מדי יום.

במדינות רבות בעולם, גם באלו שמזג האוויר קר יותר מרבית השנה מבצעים ניקוי למזרנים מדי שנה, בכל בית ובכל חדר. אולי בשל המודעות לקרדיט האבק ואולי בשל תרבות שונה, אך הלכה למעשה זה הדבר הנכון לעשות על מנת לשמור על ניקיון המזרן.

אז אם כבר התחלנו לדבר על קרדית האבק, האם המחשבה שאתם ישנים על מצע של חיידקים פעילים השותפים למיטה שלכם לא גורמת לכם לחוסר נוחות?

אני יכול לדמיין מיליוני קרדיות אבק או בשמה המדעי Dermatophagoides pteronyssinus מטיילות מהמזרן לכרית ולדרכי הנשימה…מטפסות כמו מטפסי הרים על השיער ומשם לקרקפת. וגרוע מכך, הפרשותיה במיטה ובסביבת הריפוד בבית (סלון, כורסא, ספה) גורמות לאלרגיה בקרב אנשים רבים, למרות מידותיה המזעריות כ-0.42 מילימטר היא ניזונה לרוב מקשקשי עור ואם היא אכלה יתר על המידה אז יש לכם סיכוי סביר מאד לראות אותה באמצעות זכוכית מגדלת. מחזור החיים של הזכרים הנו כ-10 ימים בעוד שהנקבה חיה 10 שבועות ומטילה צואה כ-2,000 פעמים בפרק זמן זה.

חשוב לדעת, כי קרדית האבק נמצאת גם במקומות אחרים בבית, בספרים, מדפים וכל מקום אחסון אחר, אך במזרן היא פעילה מאד בשל המזון הרב עבורה (תאי עור) לחות וחום הנוצרים על ידי גופנו באופן טבעי וההגנה מפני שמש שכן קרדיט האבק לא עומדת בשיזוף 🙂

לכן, קריטי וחשוב לבצע ניקוי למזרן, בייחוד לבעלי רגישות אלרגנית. להסיר את שכבת הלכלוך הנראית לעין וגם זו הנסתרת. הניקוי מותיר ריח נעים ועדין ומעניק חוויה נפלאה להכנס למיטה.

כיצד ננקה את המזרן שלכם?

בבומבה ניקיון עוסקים בניקוי מזרנים, ריפודים למיניהם (סלונים ורכב) ושטיחים מזה מספר שנים טובות ופיתחנו תהליכי זיהוי אופי הטיפול בבד וביצועו בפועל בצורה ידידותית לסביבה (באמצעות שימוש בחומרי ניקוי מודרניים ובטוחים מהשורה הראשונה), אשר משיגה את המטרה – ניקוי עמוק וחידוש המזרן.

חידוש מזרנים, זהו הפתרון שגם ינער ממכם את המחשבה על קרדית האבק שמתהלכת על ראשכם בלילה וגם תצחצח את מזרנכם, תשמר אותו לאורך זמן רב יותר עד להחלפתו באחד אחר, תשפר את הניחוח שלו ובגדול… תשדרג את איכות השינה שלכם.

אנחנו בבומבה ניקיון, נעשה בדיוק את זה עבורכם ושנים של ניסיון בתחום, הכשירו אותנו לניקוי מזרנים מהמעלה הראשונה.

כזה שינקה כתמים שונים, יסיר את קרדית האבק המעיקה וישמר את הריפוד במזרנכם, ראוי לשינה לפרק זמן רב יותר (הערה: אנחנו לא מתייחסים כאן לטיב הקפיצים / חומר מילוי של המזרן)

שינה ערבה ונעימה 🙂

שתפו מאמר בפייסבוק