ניקוי שטיחים

השטיח הוא אלמנט עיצובי ופראקטי שמעניק מראה אלגנטי וחם לחלל בו הוא נמצא והוא מגן גם על המרצפות.

אך מנגד, השטיח הוא גם פריט שעלול לאגור בתוכו הרבה לכלוך ומרכיבים אלרגניים מזיקים בתחזוקה לקויה.

 

מה צריך בשביל ניקוי שטיחים ?

ישנם הרבה סוגים של שטיחים ולכל אחד מהם יש את שיטות התחזוקה המתאימים לו.

העיקריים שבין השטיחים בעולם, הם שטיחים קילים- ארוגים שתי וערב ושטיחי קשירה שהם אריגים שעליהן נקשרות לולאות-לולאות חוטים בצפיפות גבוהה).

לכל אחד מהם חשוב להתאים את חומרי הניקוי ועוצמת השאיבה והשטיפה של מכשיר הניקוי הייעודי.

לדוגמא, שטיח בעבודת יד או שטיח בייצור תעשייתי, עבה או דק, גדול או קטן חדש יחסית או ישן מאוד ועדין. כל אלו ,הינם נתונים חשובים להשגת תוצאות מקסימליות בניקוי שטיחים מקצועי בכל סוג של שטיח. כאשר אנחנו תמיד לוקחים בחשבון שיש שטיחים היקרים לליבם של הלקוחות ולכן עלינו להישמר פי כמה וכמה בעת טיפול בשטיחים בעלי ערך רגשי חזק.

נתקלנו כבר בעבר כי שטיחים שלא טופלו כיאות והתפוררו כעבור זמן מה. לחלקם השיער אינו מחזיק יותר והשוליים מתפוררות.

אלו סימנים שיכולים להעיד על מספר דברים:

  • סוג השטיח אינו איכותי.
  • שטיח ישן מאד שלא תוחזק במהלך השנים (לחבוט בו עם מקל זה לא נקרא טיפול נכון).

שאלו את עצמכם את השאלות הבאות כדי לקבל אינדיקציה לגבי שאלת הצורך שלכם בהזמנת איש מקצוע לניקוי השטיחים שלכם:

  • האם השטיח היה חשוף למזג אוויר קיצוני ולמשך כמה זמן.
  • האם בוצע ניקיון במהלך ה-5 שנים האחרונות.

היה וענית בשלילה על שאלות אלו או חלקן הרי שהשטיח אצלכם חייב לעבור טיפול עמוק בהקדם. ישנם שטיחים העולים אלפי $ ויותר מכך.

חלקם אף נחשבים לאומנות כמו ציור או פסל ולכן חובה לשמור עליהם בצורה תקינה ולוודא שהם אינם מתפוררים.

אולי תתפלאו לשמוע אבל כ-10% ממשקל השטיח לאחר שימוש הינו לכלוך וחול מצטבר! אך אנו לא רואים זאת שכן החול שוקע לתוך השטיח בין כל השערות ולא ניתן לראות אותו. אלא בעת ניקוי השטיח. אותן ערימות לכלוך מאסיביות, מסתירות בתוכן חיידקים ויצורים זעירים שאינם מוסיפים לבריאותה של סביבת המחייה או העבודה, כדוגמת “קרדית האבק” שפוגעת באיכות חייהם של אלה שאלרגים אליה.

שטיחים בכללותם ושטיחים עדינים (בעבודת יד ומחומרים רגישים כדוגמת משי, צמר וכד’) בפרט, מצריכים מכם תחזוקה שוטפת של שאיבת אבק וספיגת כתמים קלים שנוצרים בשטיח אחת לכמה זמן באמצעות מטלית מעט לחה ממים בנוסף להענקת טיפול יסודי לשטיח אחת לתקופה של שנה, אם ברצונכם לשמר את מראהו המקורי של השטיח המהודר שלכם כמו גם לשמור על רכות מרקמו לאורך שנים רבות של שימוש.

למה חשוב לבצע ניקוי שטיחים מקצועי אחת לתקופה?

ראשית כל, כי בניגוד למרבית פריטי הטקסטיל אשר יכולים להיכנס לכביסה, לניקוי במכונות כביסה ביתיות, לא את כל סוגי השטיחים ניתן לכבס במכונת הכביסה, כיוון שהם עלולים להינזק קשות ואף להירס לגמרי בכביסה.

ישנם לא מעט שטיחים אשר מורכבים עם שכבת ציפוי מפלסטיק או שעווה בתחתית השטיח, אשר מונעים מאיתנו את האופציה לכבס אותם במכונת הכביסה.

מעבר לכך, אלו הסיבות הנוספות, בגינן כדאי לכם לפנות לאיש מקצוע עבור ניקוי השטיח שלכם:

​הארכת תוחלת החיים של השטיח-

שימוש ותחזוקה לא נכונים בשטיח שלכם, עלולה להזיק לו ברמה שתקצר את חייו באופן משמעותי.

אנשי מקצוע בתחום כמו בבומבה ניקיון,יודעים איזה טיפול להתאים לכל שטיח ולכל מקרה לגופו – באיזה חומר ניקוי להשתמש, באיזה עוצמת שאיבה ושטיפה ולאורך כמה זמן לנקות ולייבש אותו לאחר מכן. באמצעות מענה יעיל זה, מנקי שטיחים מקצועיים, יכולים להאריך את חיי השטיח היקר שלכם בצורה ניכרת.

​יצירת סביבה בריאה –

בידוד הריצוף שלכם והוספת חום עיצובי לבית הם כאמור היתרונות של השטיח, אולם שטיח הוא גם מקור להצטברות גדולה של אבק שהינו קרקע פורייה להתפתחות חיידקים אלרגניים וחרקים וזה עלול לפגום באיכות סביבת המחייה של ביתכם / משרדכם.

ניקוי שטיחים מקצועי, אשר מנקה את סיבי השטיח לעומק, ימגר בסבירות גבוהה את אותם מזיקים ואף ינטרל את הריח הלא נעים שעלול להיווצר בשטיח שלא נוקה זמן רב וישאיר אותו מבושם קלות לאורך זמן.

מתי כדאי לכם להזמין חברת ניקוי שטיחים ?

ישנם כתמים קשים או הצטברות כתמים ולכלוך כמותי, שלא סביר שתצליחו להסירם מבלי הידע, הניסיון והציוד המתאים.

למשל, במידה ולא הצלחתם לספוג את הכתם בעת היווצרותו, בעזרת מטלית לחה ואח”כ ייבושו במטלית יבשה, המלצתנו לכם היא: עצרו את הניסיון בשלב זה והזמינו ניקוי שטיחים עד לבית הלקוח או המשרד, עוד היום באמצעות בומבה ניקיון ואנו מבטיחים שתראו תוצאות מדהימות, כך שהשטיח היקר שלכם ישמור על יופיו ומרקמו הנעים לאורך שנים נוספות רבות.

כל כמה זמן צריך לנקות שטיח

הזמן המתאים לניקיון השטיח נקבע בהתאם לסוג השטיח (צפיפות סיבי הבד וכד’) ודרך השימוש שלכם בו (יש חיות מחמד בבית ? ילדים קטנים אשר מכניסים הרבה חול מגן השעשועים וכו’ וכו’).
מן הסתם שככל שבביתכם / משרדכם יש יותר פעילות ויותר נפשות שעוברות על השטיח, כך הסבירות שהשטיח יתלכלך בצורה משמעותית ויהיה ראוי לניקוי מקצועי, עולה דרמטית!

ההמלצה לגבי בית או משרד שוקקי דיירים / אורחים, היא לבצע ניקוי שטיח מקצועי – לפחות פעמיים בשנה.

מידע רלוונטי נוסף לגבי ניקיון השטיחים שלכם

  • שטיחי אמבטיה שמוצבים כמובן באזורים לחים, מומלץ מאוד לנקות אחת לתקופה קצרה – כל כמה חודשים בודדים, כיוון שהאזורים הלחים הם קרקע פורייה להתפתחות חיידקים ובקטריות שיכולים ליצור תחלואה שונה (למשל פטרת האצבעות הרגליים).
  • את שטיחי הכניסה לבית מומלץ מאוד לנקות בתדירות גבוהה של אחת לחודש- חודשיים ואם אינכם מפקידים על כך, החליפו את השטיח לגמרי בתדירות גבוהה.

לסיכום

  •  אם בבעלותכם שטיח יקר (כספית, סנטימנטלית או גם וגם) וברצונכם להטיב עימו (להאריך את תוחלת חייו ולשמר את מראהו הנעים), הזמינו עבורו לפחות פעם בשנה (כדאי מאוד פעמיים בשנה!), ניקוי שטיח מקצועי, של חברה מנוסה ובעלת מוניטין עשיר בתחום.

  • ניקוי זה צריך להתבצע באמצעות מכונה מקצועית- ייעודיות וחומרי ניקוי מותאמים למטרה ספציפית זו ולסוג הבד ממנו מורכב השטיח. גורמים אלה, יבטיחו את שימורו של השטיח לאורך שנים, יבטיחו שהוא ישמור על מרקמו ומראהו ויסלקו ממנו גורמים מזיקים כמו קרדית האבק, תוך שהם מבשמים את השטיח בריח נעים ומרענן.

בבומבה ניקיון תקבלו בדיוק את כל זה. ניקוי שטיחים מהשורה הראשונה בארץ, שנעשה בידי איש מקצוע מנוסה ומומלץ בידי לקוחות רבים, שנעזר במכונה מתקדמת לניקוי ובתכשירי הניקוי ה”ירוקים” והאיכותיים ביותר בענף.

למידע נוסף ויצירת קשר, ליחצו לחיוג

שתפו מאמר בפייסבוק