כיצד לנקות ספות עור ?

ניקוי ספות עור - בומבה ניקיון

באיזשהי נקודה בחייכם, טרחתם לחפש ולהתעניין, להשוות דגמים, להשקיע כסף לא מבוטל ולרכוש לבסוף, ספת עור מפוארת שעומדת בגאון בליבו של ביתכם – בסלון הבית.

אנו מניחים שכשרכשתם אותה, חשבתם עליה כהשקעה למספר לא קטן של שנים קדימה, מתוך הנחה שספת עור איכותית, תשמש אתכם נאמנה ותפנק את גבכם במשך לא מעט שנים ולכן בחרתם להשקיע בה סכום כסף נכבד (ספת עור איכותית עולה הון קטן של אלפי ואף עשרות אלפי שקלים)

אז אין הרבה אנשים שיתווכחו לגבי העובדה שספת עור טובה, היא אלגנטית למראה ולרוב גם מאוד נוחה, אך מה קורה לאחר מספר שנות שימוש בספה? האם בבית שלא שמר על ניקיון הספה והשתמש בה בצורה אינטסיבית / לא זהירה, הפריט ישמור עדיין על מראהו היפה ועל טיבו ? סביר להניח שלא!

ניקוי ספת עור, מצריך ידע וניסיון רב על מנת לאבחן את סוג העור (למשל עור נאפה או עור בופאלו) ועוביו ולהתאים לריפוד את אופי הטיפול וסוג חומרי הניקוי. חשוב מאד לדעת שניקוי ספת עור בידי אדם שאינו מיומן דיו בתחום, יכול להסב נזק בלתי הפיך לריפוד.

אז באלו מצבים ניתן לנקות את הספה באופן עצמאי ובאלה מקרים מומלץ בחום, לפנות לאיש מקצוע ייעודי? על כך נרחיב במאמר שלפניכם.

ניקוי ספת עור – המדריך למה לעשות ומה לא

נכון עור הוא חומר ריפוד דוחה נוזלים וקל יותר לשמור עליו מפני הופעת כתמים בולטים לעין מאשר בד על סוגיו השונים, אך קחו בחשבון, שבמידה וגיליתם שאננות מסוימת ולא שמרתם על הספה מפני כתמים ולכלוך אגרסיבי, תהליך הניקוי המקצועי של ספת עור, הינו מורכב וארוך יותר מאשר ניקוי ספות בד.

על כן מומלץ מאוד להשתמש בהן בצורה זהירה ככל הניתן (למשל להימנע מאכילה ושתיית משקאות ממותקים ואלכוהוליים, תוך כדי ישיבה על גביהן) ותחזק את הספה באמצעות ביצוע ניקוי עצמאי קליל של הספה בשגרה, במקום לחכות להצטברות משקעי לכלכוך והצטברות כתמים.

ראשית כל, הקפידו על שאיבת אבק עדינה וזהירה (היזהרו בעוצמת השאיבה, שלא תהיה חזקה מדי, כי היא עלולה לגרום לשריטות וקרעים בריפוד בתנאים מסויימים), של אבק ופירורי לכלוך למיניהם.

בנוסף כהשלמה לפעולת שאיבת האבק, אתם בהחלט יכולים להעביר מטלית לחה על הספה (כל עוד אינה כוללת בתוכה אקונומיקה או אלכוהול) ולייבש עם מגבת את הריפוד – מייד לאחר מכן.

שימוש בתכשירי ניקוי מיוחדים (ספריי ומשחאות למיניהם) – שאתם בוחרים לנקות  את ספת העור שלכם בצורה יסודית יותר, הימנעו משימוש בחומרים שאינם מוגדרים באופן מובהק, כחומרי ניקיון ייעודיים לעור ובמיוחד מאלה המכילים בין מרכיביהם גם אלכוהול. כן נשתמש, בחומרים מתאימים (מפירמות ידועות לייצור חומרי ניקיון, שייעוד החומר מצויין בבירור על גבי אריזת המוצר) שהשימוש בהם אמור להמיס כתמי שומן ולכלוך שהופיעו על הריפוד שלכם במהלך הזמן.

ניקוי הספה שלכם בתדירות סבירה (מאחת לחודש ועד חצי שנה) – בהתאם לצורך הנראה לעין באמצעות שימוש בתכשירי ניקוי אלה, יכול להסיר עבורכם כתמים קלים מסוימים, לחזק את הריפוד (ולתרום לשימורו לאורך זמן רב יותר ואף להחזיר לו את המראה המבריק והיפה, שאיפיין אותו בראשית דרכו אצלכם.

טיפים נוספים לשימור וחידוש ספות העור שלכם:

  • הרחיקו את ספות העור ממקור חשיפה לשמש או לאמצעי חימום מלאכותיים –  הצבתן של ספות בחלל המגורים המרכזי, מושפעת רבות בדרך כלל, מהזוויות – העיצובית והפונקציונלית (נוחות), אך יש לקחת בחשבון משתנה נוסף בבואכם לבחור את מיקום הספה בסלון.

הצבתן של ספות עור, בנקודה בה הן חשופות למגע ישיר של קרני השמש או למגע סמוך עם פתחי חימום (של רדיאטור, כוך של הסקה וכד’, מסכנת מאוד את ריפוד הספה – תגרום לעור לדהות ולהתייבש ובכך תקצר את חייו באופן דרמטי!

  • הימנעו משימוש ב”ספוג הפלא” ובמברשות סינתטיות שונות עבור ניקוי הספה – בעלי ספות עור רבים, משתמשים ב”ספוג הפלא” ודומיו, כדי לנקות כתמים מריפודי הספה. זוהי טעות גדולה ויש להימנע מכך, מפני שעל אף הרושם שנוצר בתחילה, כי הספוג הבריק את הריפוד, בפועל הוא מסיר יחד עם הכתם גם שכבת עור מהריפוד ובכך הוא פוגע בשימורה לטווח הרחוק יותר.

מתי צריך להזמין חברה לניקוי ספות עור?

ספת עור שנעשה בה שימוש ממושך ואינטנסיבי תספוג זיעה ושומן גוף (בעיקר בקיץ הישראלי כמובן). מאחר ושומנים אלו הם בעלי חומציות גבוהה,הם עלולים להזיק לריפוד ולהוביל לסדקים ו”פיצוצים” על גביו לאורך זמן.

במידה ותקפידו על הקווים המנחים לניקיון ספות עור, אותם פירטנו לפניכם במאמר זה ותקפידו על שימוש בתכשירים מתאימים וטובים לשימור העור בספה, יותר מסביר שתוכלו ליהנות מרהיט מפנק ויפה – ששומר על מראהו המהודר לאורך שנים רבות של שימוש.

אולם במידה ולא תקפידו על תחזוקה שוטפת של הספה, או תעשו שימוש בחומרים ואמצעי ניקוי- לא מתאימים לריפוד, תוכלו למצוא עצמכם עם ספה שניזוקה ועלולה להירס לחלוטין.

כדאי לכם להתייעץ עם בעל מקצוע בניקוי ספות, במקרים הבאים :

אם ראיתם שהופיע לכם כתם על הספה, ניסיתם לנגב אותו עם חומר ניקוי ייעודי לעור בשילוב עם מטלית והוא מסרב לרדת יורד בניגוב רגיל וקשה להסירו, או בלתי אפשרי להסירו בעזרת חומרי הניקוי שברשותכם, פנו לניקוי ספות מקצועי בהקדם.

בנוסף, בכל מצב בו אתם חוששים לנקות את הספה בעצמכם, כדי לא להסב לה נזק (למשל בשימוש בחומרי ניקוי לא טובים או בשימוש חזק מדי באמצעי ניקוי),  או שאתם לא מעוניינים להקדיש למלאכת הניקוי את הזמן הדרוש לה, גם אז בצעו פנייה לאיש מקצוע / חברה בתחום הניקוי ספות.

ניקוי ספת עור מחיר השירות –

עלותו של שירות ניקוי ספות עור מתומחר לפי הסוג (למשל עור הפוך – זמש, יתומחר במחיר שונה  וגבוה יותר מעור נאפה) וכמות המושבים וריקליינרים.

ניקוי ספות עור בבית הלקוח עם בומבה ניקיון

גם במקרים של מרבית הכתמים הקשים (דיו, שתן, יין ועוד), רוב הסיכויים שלא תצטרכו להחליף את ריפוד ספת העור שלכם.

ניקוי וחידוש ספות עור, מתבצעת ב-2 שלבי ניקוי (להבדיל מספת בד הכוללת שלב 1):

  1. נשתמש בחומר לניקוי כתמים ודחיית אבק ונעבור על ריפודי הספה עם מכשיר הקרצוף וניקוי הייעודי שלנו (מיובא מארה”ב).
  2. נשתמש בחומרי ריכוך – באמצעות חומרים, העור ישמור על גמישותו ויישתמר לאורך רב יותר.

חידוש ספות עור עם בומבה ניקיון זה דבר פשוט. רק להרים את הטלפון, לחייג למספר: 0526151355 ולקבוע איתנו יום ושעה. מפה אנחנו ניקח את זה הלאה, עם שימוש במכשיר מתקדם לניקוי ספות ושימוש בתכשירים הנכונים והטובים ביותר – ספציפית עבור סוג העור ורמת הגימור של הספה שלכם. אנחנו נחזיר את הספה שלכם לימיה המוקדמים מבחינת מראה הריפוד ומרקמו והכל במחיר תחרותי ושירות אדיב.

לסיכום

ספת עור היא פריט עיצובי ופונקציונלי, יפה, אלגנטי ומפנק לבית או למשרד, אך בטח וכבר הבנתם מקריאת מאמר זה, שניקויין של ספות אלה זה לא תהליך חד פעמי. לא “זבנג וגמרנו”.

ספות עור איכותיות יכולות להחזיק מעמד לאורך שנים רבות, במידה והן זוכות לטיפול ושימור שוטף בידי בעליהן.

אם נתקלתם בכתמים עיקשים, אינכם מצליחים לחדש את הספה לשביעות רצונכם ובמידה ואינכם מרגישים בטוחים מספיק בתהליך ניקוייה היסודי של ספת העור שלכם, עשו לעצמכם טובה והזמינו ניקוי ספות עור מקצועי של חברה מנוסה ומיומנת כדוגמת “בומבה ניקיון” ותוכלו להיות רגועים לגבי טיב הניקוי שתקבלו והשמירה על הרהיט היקר שלכם לאורך זמן רב (בתנאים מסויימים).

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים ? אנו מזמינים אתכם למלא את טופס יצירת הקשר באתר ואנו נחזור אליכם במהרה

ניקוי ספות עור בבית הלקוח - בומבה ניקיון