איך מנקים מזרון ? המלצות שישפרו לכם את השינה

איך מנקים מזרון - מאמר מאת בומבה ניקיון

 מזרן נקי משפיע לא רק על המראה האסתטי, אלא גם על איכות השינה והבריאות שלנו, שכן, מזרן מלוכלך מגביר את היווצרותם של חיידקים ובקטריות המשפיעים על הנשימה, בריאות העור ועוד ולכן חשיבות ניקוי בכלל וניקוי כתמים במזרנים בפרט- הינו חשוב מאד!

חשוב לזכור כי מזרן הוא פריט עבה עם שכבות מרובות אשר “שומרות” את כל הכתמים המצטברים על המשטח העליון כמו שתייה / זיעה / קיא / שתן / מזון וכדומה וככל שתקפידו לשמור על הניקיון, כך יאריך את חייו ואתם תיהנו ממנו לאורך שנים.

ניקוי מזרנים המלצות

לפני שרצים לנקות בהתלהבות- חשוב לדעת מה לא לעשות על מנת שלא להרוס את המזרן:

  • אין להרטיב את המזרן- הרטיבות נספגת פנימה לתוך המזרן והופכת לעובש / פטריות.
  • דאגו לייבש את המזרן היטב טרם חזרתו לשימוש.
  • אין להשתמש בחומרים עם יותר מ- 5% חמצן פעיל כמו אקונומיקה/ כלור וכדומה.
  • אם המזרן נרטב לחלוטין, מומלץ לפנות לניקוי מקצועי.

כלל זהב בניקוי כתמים הוא- מיידיות!

ככל שמנקים את הכתם קרוב להיווצרותו – כך גדלים הסיכויים להיפטר ממנו בצורה מושלמת יותר ואם אתם מאלו שמנקים באופן קבוע את הבית, סביר להניח שתצליחו לאתר את הכתמים הסוררים בעודם טריים וברי ניקוי.

הנה כמה טיפים לניקוי מזרנים:

1) הסרת ריח רע מהמזרן:

בכל בית יש בנמצא סודה לשתייה ומלח שולחן והם כל כך שמישים שאין לתאר! קחו אחד מהם ופזרו על האזורים “הריחניים” ולאחר שעתיים נגבו או שאבו אותם מעל המזרן.

2) ניקוי מזרן לבעלי עור רגיש:

מיטת תינוק/ ילדים קטנים, דורשת עדינות בניקוי ועדינות בשימוש החומרים ולכן, קחו 2 כפות נוזל כביסה היפואלרגני (מונע גירויים) בכוס מים והברישו בעדינות על הכתם ומעט מסביבו המתינו 10 דק’ ונקו במטלית יבשה ונקייה את השאריות (אם ישנן כאלו).

3) הסרת כתמים עיקשים מהמזרן:

הסרת דם, קיא, שתן וכדומה יש לרקוח כמות זהה של חומץ טבעי + מים פושרים ולטופף בעדינות על הכתמים הסוררים (יש להקפיד שלא להרטיב מדי את המזרן), המתינו כ- 10 דק’ והברישו בעדינות. לאחר מכן ספגו את השאריות עם מטלית נקייה ויבשה.

4) הסרת כתמי עובש ופטריות מהמזרן:

אין מי שלא נתקל בכתמי עובש בשכבה החיצונית של המזרן. בוודאי תשמחו לקרוא כי הטיפול בבעיה קל וטבעי וזאת באמצעות שמן עץ התה, אותו ניתן לרכוש בכל רשת פארם וטפטפו כ- 4 טיפות לכוס חומר הניקוי. לשמן יכולת טבעית למגר עובש ופטריות וכן את קרדית האבק הידועה לשמצה.

יש פתרון עם בומבה ניקיון!

לא כל אחד יכול, או מעוניין, לנקות את המזרן בכוחות עצמו ומעדיף לפנות לחברה מקצועית אשר מיומנת בכך.

כאן בדיוק נכנסת חברת בומבה ניקיון לתמונה ומבצעת עבורכם את עבודת הניקיון על הצד הטוב והמקצועי ביותר תוך מתן מענה מיטבי ומהיר לכל בעיה, או כתם, אשר נוצר על המזרן שלכם.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת!

טיפים לניקוי מזרנים - בומבה ניקיון